موسویان در جمع نظامیان ارتش آمریکا بیست دلیل بی‌اعتمادی ایران به واشنگتن را برشمرد

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-06-21 13:37:19Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

 

سخنرانی موسویان در میان نظامیان آمریکایی با واکنش و هیجان حضار همراه شد؛ او به مدت۴۰ دقیقه سخنرانی کرد و۵۰ دقیقه هم به سوالات حاضرین پاسخ داد. معاون پیشین سیاست خارجی شورایعالی امنیت ملی، عضو ارشد تیم پیشین هسته‌ای و سفیر اسبق کشورمان در آلمان در دانشگاه جنگ ارتش آمریکا حضور یافته و درباره رابطه ایران و آمریکا  سخنرانی کرد. در این مراسم ۳۸۰ تن از افسران عالیرتبه نیروی زمینی، دریایی و هوایی ارتش آمریکا حضور داشتند؛ افسرانی که با درجه سرهنگ تمامی وارد دوره دوساله دانشگاه شده و پس از اتمام، به درجه ژنرال ارتقاء خواهند یافت.

جلسه مذکور، همچون بسیاری از سخنرانی های جنجالی موسویان، با واکنش و هیجان حضار همراه شد به گونه ای که در پایان و در خاتمۀ پاسخ به سوالات حضار، نظامیان آمریکایی به مدت ۳ دقیقه تمام برای موسویان کف زدند و مدیر برنامه هم به موسویان گفت که چنین تشویقی تا کنون سابقه نداشته و این نشان از رضایت درجه داران عالیرتبه از سخنرانی و پاسخهای وی به سوالات بوده است.

سفیر پیشین کشورمان در آلمان به مدت۴۰ دقیقه سخنرانی کرد و ۵۰ دقیقه هم به سوالات حاضرین پاسخ داد.

موسویان در این نشست ضمن معرفی آمریکا به عنوان تهدید اول امنیت ملی ایران، ۲۰ دلیل در مورد بی اعتمادی ایران به آمریکا بشرح زیر ارائه کرد:

۱- آمریکا و انگلیس در اوایل ۱۹۵۰ با ملی شدن صنعت نفت ایران مخالفت کردند و با تصویب قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل، ملی شدن نفت ایران را تهدید صلح و امنیت بین الملل خوانده و ملت ایران را به خاطر ملی کردن صنعت نفت شان، تحریم اقتصادی کردند. همین سیاست را آمریکا وغرب در مورد ملی شدن صنعت هسته ای ایران اعمال کرده اند.

۲- آمریکا و انگلیس در سال ۱۹۵۳ با کودتا علیه حکومت منتخب و ملی دکتر محمد مصدق در حقیقت ریشه دمکراسی را برای ۲۵ سال در ایران خشکاندند.

۳- آمریکا و غرب ۲۵ سال از حکومت دیکتاتوری و فاسد شاه در ایران حمایت کردند که در حقیقت انقلاب اسلامی ایران واکنشی به این سیاست آمریکا بود.

۴- از ابتدای انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۹۷۹ دولتهای آمریکا بدنبال سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و “تغییر رژیم” در ایران بودند. تنها در زمان اوباما این سیاست در پروسه تجدید نظر قرار گرفته است.

۵-بعد ار انقلاب ۱۹۷۹اسلامی، آمریکا و غرب میلیارها پروژه صنعتی ایران را ناتمام رها کرد در حالیکه هم طبق قراردادها متعهد بود و هم هزینه پروژه را دریافت کرده بود.

۶- در سال ۱۹۸۰ صدام به ایران تجاوز کرد آنهم به قصد تجزیه ایران. آمریکا و قدرتهای شرق و غرب از متجاوز حمایت کردند که این تجاوز ۳۰۰ هزار شهید، یک میلیون مجروح، دومیلیون آواره و حدود ۱۰۰۰ میلیارد دلار خسارت برای ایران به بار آورد.

۷- در دوران تجاوز به ایران، آمریکا و غرب تکنولوژی و مواد سلاحهای شیمیایی را در اختیار صدام حسین گذاشت. صدام از سلاحهای شیمیایی علیه ایران استفاده کرد که موجب کشته و زخمی شدت حدود ۱۰۰ هزار ایرانی شد.

۸- در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، آمریکا طی بمباران تاسیسات نفتی ایران، بزرگترین عملیات نظامی نیروی دریایی خود بعد از جنگ جهانی دوم را علیه ایران انجام داد.

۹-در زمان تجاوز عراق به ایران، آمریکا هواپیمای مسافربری ایران بر فراز آبهای خلیج فارس را سرنگون کرد و ۲۹۰ مسافر بیگناه از جمله ۶۶ کودک را کشت.

۱۰- در دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی، ایران دعوت “حسن نیت در مقابل حسن نیت” رییس جمهورآمریکا بوش(پدر) را برای تسهیل در آزادی گروگانهای آمریکایی و غربی در لبنان پذیرفت اما بعد از آزادی گروگانها، آمریکا بجای حسن نیت، تحریمها و فشارها را افزایش داد.

۱۱-در دوران ریاست جمهوری خاتمی، ایران با ارتش آمریکا برای سرنگونی القاعده و طالبان همکاری کرد اما در پاسخ رییس جمهور بوش( پسر)، ایران را “محور شرارت” خواند.

۱۲- حتی در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد ایران برای حل مشکلات با آمریکا حسن نیت به خرج داد. من فقط اقدامات ایران دریک سال دوران آقای احمدی نژاد یعنی سال ۲۰۱۱ را میگویم:

الف- معاون وزیر خارجه ایران، مارک گروسمن نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان را برای سفر رسمی به ایران جهت گفتگو در مورد همکاری در افغانستان دعوت کرد و واشینگتن نپذیرفت.

ب-ایران از طرح هسته ای گام به گام روسیه حمایت کرد اما آمریکا نپذیرفت. چهارچوب آن طرح همین توافقی است که اکنون انجام شده است.

ج-ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی پیشنهاد “پنج سال نظارت کامل” را داد و امریکا رد کرد.

د-ایران کوهنوردهای آمریکایی را آزاد کرد.

ه-ایران پیشنهاد توقف غنی سازی ۲۰% و محدود کردن غنی سازی به ۵% را در مقابل دریافت سوخت راکتور تهران ارایه کرد اما آمریکا نپذیرفت.

در مقابل این همه حسن نیت بی سابقه، آمریکا و غرب هم تحریمها را افزایش دادند و هم قطعنامه در مورد تروریسم و حقوق بشر علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل تصویب کردند.

۱۳-از ابتدای انقلاب تاکنون آمریکا با جایگاه طبیعی و منافع مشروع ایران در منطقه مقابله کرده است.

۱۴-آمریکا با صدور بی سابقه تسلیحات به کشورهای عربی منطقه، در حقیقت منطقه را میلیتاریزه کرده در حالیکه ایران را مورد تحریم کامل تسلیحاتی قرارداده است.

۱۵-آمریکا در سرتاسر مرزهای ایران حضور نظامی برقرار کرده است.

۱۶-آمریکا با حمایت بی چون و چرا از اسراییل موجب نقض حقوق مشروع فلسطینیها شده و چک سفید امضای آمریکا به اسراییل، موجب شده تا این رژیم براحتی تمام مقرارات جهانی را زیر پا بگذارد.

۱۷- درحالیکه آمریکا مدعی دمکراسی و حقوق بشراست، در خاورمیانه در دهه های گذشته صرفا از رژیمهای دیکتاتوری حمایت کرده است از شاه و بن علی و مبارک گرفته تا رژیمهای ظالم فعلی عربی.

۱۸-واشینگتن سیاست دوگانه را ادامه داده است و برای مثال با کشورهای هند و پاکستان و اسراییل رابطه استراتژیک برقرار کرده در حالیکه آنها معاهده ان پی تی را نپذیرفته و بمب هسته ای هم ساخته اند. متقابلا آمریکا همه تحریمها را علیه ایرانی اعمال کرده که هم معاهده ان پی تی را پذیرفته و هم بمب هسته ای ندارد و هم نشانه ای از انحراف در برنامه هسته ایش مشاهده نشده است.
۱۹-آمریکا از گروههای تروریستی حمایت میکند چه گروههای تروریستی مخالف بشار اسد در سوریه و چه گروههای تروریستی ضد جمهوری اسلامی مثل جندالله یا منافقینی که ۱۷۰۰۰ ایرانی را بعد از انقلاب کشته اند و الان هم در کتار کنگرره آمریکا دفتر دارند.

۲۰- از ابتدای انقلاب آمریکا به حقوق مشروع هسته ای ایران مخالفت کرد. میلیاردها دلار خسارت به ایران وارد شد. پول سوخت راکتور تهران را گرفت و نه پول را پس داد و نه سوخت را داد. به آلمان و فرانسه فشار آورد و موجب شد که آنها به تعهدات خود عمل نکنند.

ایران حدود ۸ میلیارد مارک به آلمان برای پروژه بوشهر پرداخته بود و۹۰% پروژه هم تمام شده بود. ایران ۱٫۲ میلیارد دلار به فرانسه برای تولید مشترک سوخت در داخل خاک فرانسه پرداخت کرده بود. وقتی که ایران به تکنولوژی غنی سازی برای تامین سوخت دست یافت، آمریکا و اسراییل با جنگ سایبری و کشتن دانشمندان هسته ای ایران، وارد مقابله با حقوق مشروع ایران شدند.

تمام این اقدامات در حالی صورت گرفت که سازمانهای اطلاعانی آمریکا در سال ۲۰۰۷ و ۲۰۱۱ گزارش دادند که ایران نه بمب هسته ای دارد و نه تصمیمی برای ساخت بمب هسته ای دارد. این سیاستهای خصمانه هسته ای آمریکا دلیل بی اعتمادی ایران در مذاکرات جاری هسته ای است.

یکی از درجه داران ارتش آمریکا در هنگام پرسش و پاسخ جلسه مذکور خطاب به موسویان گفت: آقای موسویان! این ۲۰ موردی که بدان اشاره کردید برای ما تازگی داشت و بسیار مفید بود. اما سوال من این است که آیا دولت ایران برای روشن نمودن این نوع حقایق برای افکار عمومی آمریکا چه اقدامی کرده است. ما و مردم آمریکا از این حقایق بی اطلاع هستیم.
موسویان در پاسخ گفت: متاسفم که بگویم همه دولتهای ایران بعد از انقلاب هیچ اقدام قابل توجهی انجام نداده اند و جملگی از این مهم غافل بوده اند.

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.