اتحادیه اروپا تحریم‌های بانک تجارت و ۳۲ شرکت ایرانی را بازگرداند

20140728154812857

ایسنا: اتحادیه اروپا تحریم‌های مربوط به بانک تجارت و ۳۲ شرکت کشتیرانی ایرانی را پس از بررسی در یکی از دادگاه‌های این اتحادیه باز گرداند.

به گزارش رویترز، تنها چند روز پس از تفاهم اولیه ایران و کشورهای ۱+۵ در لوزان سوییس در مورد چارچوب اولیه توافق هسته‌ای، این اقدام اتحادیه اروپا در واقع به نوعی نشان دهنده آن است که ۲۸ کشور عضو این اتحادیه تا زمانی که توافق هسته‌ای با ایران قطعی شود تحریم‌ها را لغو نخواهند کرد. پیش‌تر نیز دادگاه اتحادیه اروپا با وجود مشکلات قانونی در ماه ژانویه دارایی‌های بانک تجارت و ۴۰ شرکت کشتیرانی ایرانی دیگر را مسدود کرده بود.

این در حالی است که نام هشت شرکت کشتیرانی ایرانی در فهرست جدید منتشر شده که روز چهارشنبه انتشار یافت وجود ندارد و بنا به اعلام اتحادیه اروپا این تحریم‌ها به سرعت عملی خواهد شد. بنا به اعلام اتحادیه اروپا یکی از دلایل مسدود نگه داشتن دارایی‌های بانک تجارت همکاری این بانک با دولت ایران در فراهم کردن منابع مالی و خدمات در بحث تجارت و گسترش صنعت نفت و گاز ایران است.شرکت‌های کشتیرانی نیز به دلیل آن که مالک آن‌ها جمهوری اسلامی ایران است به فهرست تحریم‌ها بازگشتند.

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.