یک کمپین بدیع، فروپاشی بنیان خانواده از واقعیت تا فضیلت

apple

نشنیده از پرسشگر – فروپاشی بنیان های خانواده در غرب شعار نیست، یک واقعیت است. حالا فکرش را بکنید که این واقعیت تلخ تبدیل به یک فضیلت شود! لااقل برای گردانندگان سایت گلیدن اینچنین است و آنها با افتخار تمام، کمپین تبلیغاتی شبکه مجازیشان را در اماکن عمومی با دعوت از متاهلین برای عضویت و پارتنریابی سازماندهی می کنند.

 

glee1-04741

پیشنهاد کارت وفاداری جزو اصول ما نیست (مترو فرانسه با صدور کارت وفاداری برای مشتریانی که به صورت مداوم  از این وسیله نقلیه استفاده می کنند تخفیف قایل می شود)

 گلدین، به عنوان سایت تخصصی ملاقات های فرازناشویی در سال ۲۰۰۹ آغاز به کار کرد و در ابتدا با واکنش های بسیاری روبرو شد. حالا بعد از ۵ سال، متصدیان آن ادعا می کنند ۲ میلیون عضو دارند که بخش مهمی از آنها در فرانسه زندگی می کنند. البته گلیدن چیز جدیدی را اختراع نکرده و قبلا، آشلی مدیسون، غول مجازی نت، از سال ۲۰۰۱ در برنامه بازاریابی خود متاهلین را نیز هدف قرار داده بود ولی گلیدن با پیکربندی هوشمندانه این تجربه و تخصیص منابع مالی قابل توجه، مصمم است خود را به عنوان مرجع اصلی در این حوزه در سطح جهانی تحمیل کند.

glee3-a8074

بر خلاف آرام بخش ها، معشوق هزینه ای به تامین اجتماعی تحمیل نمی کند

محتوای سایت با مهندسی خاصی طراحی شده تا فضایی “کاملا قومی” را تداعی کند. بلاگ، مقاله های روزانه، مسابقه(بر روی ماجراهای …) یا اتفاقات مرتبط و با ارجاع به موارد سمبولیک مثل حوا و تفسیر وفاداری زناشویی چون وفاداری ساده به یک کالای مصرفی، عناصری هستند که انسان را به فکر وا می دارد.

گلیدن شاخه ای از BlackDivine است که در آمریکا به ثبت رسیده و مدیران آن می گویند فعالیتشان بسیار جدی بوده و راه اندازی این سایت به مشاوره های قضایی مفصل نیاز داشته و سرمایه گذاری سنگینی صرف آن شده است. شهروندان پاریسی مشتری حمل و نقل عمومی نسبت به این سرمایه گذاری سنگین شکی ندارند چرا که کمپین انبوه تبلیغاتی تحمیل شده توسط این سایت را در مجاری مختلف در عرض سال های اخیر دیده اند.

glee2-00927

اولین در فرانسه، اولین در اروپا، اولین در دنیا … اولین سایت ملاقات فرازناشویی، تدوین شده توسط زنان

 توجیه گلیدن برای طبیعت تجاری فعالیتش این است که آنها تنها “پاسخگوی یک نیاز” هستند و نقش آنها در “تسهیل” در جامعه ای خلاصه می شود که زنا به “امری معمول” تبدیل شده است. این همان استدلالی است که به صورت مدام از طرف حامیان فعالیت هایی که بالقوه غیر اخلاقی هستند مورد استفاده قرار می گیرد. اساس ایدئولوژیک این نگاه، کوچک انگاری جامعه بشری در ابعاد و قالب یک بازار است. بازاری که در آن عرضه سبد متنوعی از خدامات که دلیل وجودیشان فقط سود است، به تقاضای لذات شخصی لحظه ای و خودمحور پاسخ می دهد.

یکی از علل توفیق گروه های تکفیری در عضو گیری از جامعه مسلمان غرب، زوال و نابودی رو به افزایش بنیان خانواده است که تزلزل و عدم تعادل کل جامعه از تبعات آن است. با بالا گرفتن اعتراضات نسبت به روش تهاجمی تبلیغاتی این شرکت، بالاخره مجمع انجمن های کاتولیک فرانسه AFC با استناد به ماده ثبت شده در قانون مدنی که از وفاداری زناشویی به عنوان عنصر اساسی ازدواج نام می برد، شکایتی بر علیه گلیدن تنظیم کرده و از دادگاه خواسته است کمپین تبلیغاتی گلیدن، ممنوع و غیرقانونی اعلام شود.

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.