کیمیا ‌گری کـیمیا

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-08-18 06:24:02Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

کیمیا علیزاده اولین مدال دختران تکواندو را در گرندپریکس روسیه گرفت؛ آن‌هم طلا. دختر طلایی با نمایش خیره‌کننده‌‌اش در روسیه رکورد دیگری ثبت کرد.

در آخرین روز گرندپریکس، کیمیا علیزاده، یک بار دیگر با شکست همه نامداران تکواندوی جهان، با اولین تجربه‌‌اش همه را حیران کرد. او در این مسابقه، اول به مصاف یون وی هوانگ چین‌تایپه‌ای نایب‌ قهرمان جهان ۲۰۱۵ رفت و در پایان راند دوم حریفش را ۱۲ تایی کرد. در ادامه ریچل بوت انگلیسی نفر سوم ۲۰۱۵ جهان را ۲ بر صفر شکست داد و در پیکار سخت مرحله یک چهارم نهایی به مصاف قهرمان جهان رفت که اعجوبه تکواندوی بانوان ایران، جیوم لیم کره‌ای را ۲۲ بر ۱۰ و با اختلاف ۱۲ امتیاز کنار زد و به نیمه‌ نهایی رسید. مارتینا زوبسیک از کرواسی نفر سوم المپیک پکن ۲۰۰۸ هم تنها برایش قربانی بود، آن‌هم با نتیجه ۸ بر ۴ و فینال چشم به راهش بود. جید جونز انگلیسی قهرمان المپیک لندن و بهترین تکواندوکار زنان سال ۲۰۱۴ دنیا انتظارش را می‌کشید که او هم چاره‌ای جز تسلیم در راند طلایی نداشت. کیمیا علیزاده کیمیا کرد و علاوه بر مدال طلا و جایزه ۵ هزار دلاری، ۴۰ امتیاز به سبد اندوخته‌هایش برای رنکینگ المپیک اضافه کرد.

پدیده تکواندوی بانوان ایران می‌گوید‌: «به دلیل حساسیت این مسابقات قبل از المپیک، همه مدعیان با آمادگی بالا آمده بودند و همین موضوع سطح کمی و کیفی مسابقات را بالا برده بود. به جرأت باید از شیاپچانگ روسیه به عنوان المپیکی کوچک نام برد.»
علیزاده ادامه می‌دهد‌: «خدا را شکر که روسفید شدم و طلسم بی‌مدالی بانوان تکواندو در اولین جایزه بزرگ شکسته شد. من رنکینگم ۴۰ بود و واقعاً غیرممکن بود بتوانم در گرندپریکس روسیه شرکت کنم اما خدا این شانس را به من داد و امیدوارم با حضور در سه گرندپریکس دیگر به ترتیب در ترکیه، منچستر و مکزیک، بتوانم جزو ۶ نفر اول باشم و به المپیک بروم.»
دختر طلایی درباره سهمیه المپیک می‌گوید‌: «گرفتن سهمیه از رنکینگ خیلی شیرین است چرا که جزو ۶ نفر اول قرار می‌گیری و راهی المپیک می‌شوی اما اگر خدای ناکرده این اتفاق در گرندپریکس‌ها نیفتد امیدم را از دست نمی‌دهم و با توکل با خدا به مسابقات قاره‌ای فکر می‌کنم که فروردین سال آینده در فیلیپین برگزار می‌شود.»

علیزاده به اولین تجربه بانوان اشاره می‌کند‌: «اولین دوره بود که بانوان تکواندوکار در گرندپریکس شرکت کردند به همین دلیل تجربه زیادی نداشتم. واقعاً این رقابت‌ها مثل رقابت‌های جهانی غیر قابل پیش‌بینی بود اما به لطف خدا و تجربه مسابقات جهانی به مصاف رقبا رفتم و خوشحالم که با مدال طلا جواب اعتماد کادر فنی را دادم و خستگی ماه‌ها زحمت خانواده تکواندو را جبران کردم.»

او، جونز انگلیسی را سرسخت‌ترین حریفش می‌داند‌: «در جهانی روسیه، جید جونز انگلیسی را شکست داده بودم. یک بار هم درتورنمنت هلند مبارزه کرده بودیم که جونز در راند طلایی من را برده بود. به همین دلیل شناخت تقریباً خوبی از او داشتم. جید بازیکن خوبی است و مدال طلای المپیک لندن را در کارنامه دارد. او تکواندوکاری است که اگر امتیازی را از دست بدهد فقط حمله می‌کند. آن‌قدر تلاش می‌کند تا آن امتیاز جبران شود. در جایزه بزرگ روسیه ابتدا ۳ بر صفر از او عقب افتادم اما در پایان وقت قانونی ضربه ۳ امتیازی سر زدم و با تساوی کار به راند طلایی کشیده شد که در راند طلایی اولین امتیاز را گرفتم و برنده شدم. دوست دارم یک بار دیگر با جید جونز انگلیسی مبارزه کنم و این بار با اختلاف زیاد او را شکست دهم.»
پدیده تکواندوی بانوان به قولش وفا می‌کند‌: «قبل از اعزام قول داده بودم مدال طلا بگیرم، حالا هم خوشحالم که سر قولم ماندم. امیدوارم روند مدال‌آوری را تا المپیک ادامه دهم و طلسم مدال بانوان را در المپیک ریو بشکنم.»

طلای‌روسیه هدیه کیمیا به دختران ایران
کیمیا علیزاده پدیده تکواندوی بانوان مدال طلای مسابقات گرندپریکس روسیه را به دختران ایران تقدیم کرد. علیزاده در آخرین روز جایزه بزرگ روسیه با شکست نامداران تکواندوی جهان و المپیک از جمله یون وی هوانگ از چین‌تایپه نایب ‌قهرمان جهان، جیوم لیم کره‌ای قهرمان جهان و جید جونز انگلیسی طلایی المپیک لندن و بهترین تکواندوکار زنان در سال ۲۰۱۴ جهان، به مدال طلا دست یافت. او پس از کسب مدال طلا با تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر، به همه دختران ایران زمین، مدالش را به دختران ایرانی هدیه کرد.

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.