پیامک های نشنیده (یکشنبه ۱۰ آبان ۹۴)

syria-fighters-hassake
اولین حمله از طرف یک گروه تازه متولد شده بر علیه مواضع داعش در حسکه. در واقع گروهی که تحت عنوان “نیروهای دموکراتیک سوریه” نشکیل شده و مورد حمایت آمریکاست چیزی نیست جز نیروهای کرد وابسته به اتحادیه دموکراتیک کردستان به علاوه تعدادی از اعراب سوریه. کوماندوهایی هم که دیروز اوباما قول اعزامشان را به سوریه داد جهت مدیریت و ایجاد هماهنگی با این گروه انجام وظیفه خواهند نمود.

*از امروز صبح، شهروندان ترکیه برای شرکت در انتخابات مجلس به پای صندوق ها می روند. انتخاباتی که بقای اردوغان در گرو نتیجه آن است.
*نشست وین بدون توافق، مجادله بر سر آینده اسد همچنان ادامه دارد (لوموند)
*من تا نابودی کامل تروریزم در قدرت خواهم ماند(بشار اسد)
*کرملین خواهان مشارکت مخالفین سوری در مذاکرات شده و درحال رایزنی با عربستان برای تهیه لیست اشخاصی است که می توانند جزو مدعوین قرار گیرند.
*بعد از ۱۰ روز تعطیلی، ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا با شلیک به ۹ هدف، بمباران مواضع داعش را از سر گرفت.(وزارت دفاع آمریکا)
*لیبی، سوریه، اوکراین واترلوی دیپلماسی فرانسه – عنوان سایت فیگارو است که با ژان میشل کتروپوئن نویسنده کتاب “شوک امپراطوری ها” مصاحبه کرده است. وی ضمن انتقاد از انحراف و ناکارآمدی دستگاه دیپلماسی فرانسه می گوید: “کل دیپلماسی فرانسه به بن بست خورده است.کجاست سنتی که حکم می کرد با همه وارد گفتگو شویم و خود را بین دو موضع مخالف نگه داریم، یک میانجی که حل مسائل را از طریق منصفانه تسهیل می کرد؟
*عراق را آمریکا آزاد کرد ولی برای روسیه کف می زند.(فرانسوا فیون نخست وزیر دولت سرکوزی)
*با ۲۲۴ سرنشین، پرواز تراژیک ۷K92687 نه تنها مرگبارترین سانحه هوایی روسیه را رقم زد بلکه برای ایرباس نیز یک رکورد غم انگیز محسوب می شود.
56350f6dc36188a4348b4614

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.