پیامک های نشنیده (یکشنبه ۲۶ مهر ۹۴)

terrorist-islamic-map
*در عرض ۲۴ ساعت گذشته پنج روستا و تپه استراتژیک حلب به دست ارتش و نیروهای متحد سوریه افتاد. آنها در حال ورود به منطقه کلیدی الحدار در ۲۵ کیلومتری شهر آلپ هستند. دیده بان سوری حقوق بشر با تایید این خبر از مقاومت تروریست ها در مرکز(جبهه حمص) یاد می کند.
* سلاح و مهماتی که آمریکایی ها “گم کرده بودند” توسطط سربازان عراقی بعد از بازپسگیری منطقه ای از داعش پیدا شد! مجله اینترنتی آلمانی( Alles Schall und Rauch (ASuR می نویسد: پانتاگون روز دوشنبه کشف این سلاح ها را که شامل موشک های ضد تانک تاو۲ می شود تایید کرده ولی با تکذیب تحویل آنها از طریق چتر به تروریست ها مدعی است سال پیش این سلاح ها “ناپدید شده اند”
*نامزد مورد حمایت حزب مرکل برای شهرداری کلن که برای کمک به پناهندگان فعالیت چشمگیری داشت، روز شنبه در بازار این شهر توسط یکی از مخالفین پذیرش پناهندگان با ضربات چاقو مورد حمله گرفت و بشدت زخمی شد.
*آمریکا برای “کمک” به کامرون و نیجریه برای مبارزه با بوکوحرام وارد عمل می شود.
*با وجود رشد اقتصادی ۴٫۵ درصد، تعداد فقرای آفریقای سیاه (جنوب صحرای بزرگ آفریقا) در عرض ۲۵ سال گذشته ۱۰۰ میلیون نفر افزایش داشته است (گزارش روز جمعه بانک جهانی)
*رونی الشیخ، یک شهرک نشین افراطی اسرائیلی و بازجوی پلیس مخفی با سوابق مشکوک، از سوی نتانیاهو به عنوان رئیس جدید نیروی پلیس اسرائیل انتخاب شد
*ابتدای سال ۲۰۱۲ بود که فرد هاف سفیر آمریکا در سوریه فهمید باراک اوباما تصمیم خود را نسبت به دور ماندن از بحران سوریه گرفته است. “آن روز من مسئول انتقالات در وزارت امور خارجه بودم. قرار بود تا جایی که ممکن است به صورت مشخص راجع به وضعیتی که بعد از رفتن اسد پیش خواهد آمد صحبت کنیم. وقتی از او پرسیدم مرحله قبل از ترک قدرت اسد چگونه برنامه ریزی خواهد شد، بلافاصله فهمیدم که این سوال آزاردهنده ای برای کاخ سفید است” (لوموند)
*فرد هاف فقط ۶ ماه سفیر بود و سپتامبر ۲۰۱۲ استعفا داد. اواخر پائیز ۲۰۱۲ اوباما با کمک نظامی به شورشی ها مخالفت می کند، برخلاف وزیر امور خارجه اش هیلاری کلینتون، وزیر دفاعش لئون پانتا، رئیس سیا دیوید پترائوس و رئیس ستاد ارتش مارتین دمپسی (همان)

 


2 دیدگاه در مورد “پیامک های نشنیده (یکشنبه ۲۶ مهر ۹۴)

  1. نامیرا جان این خبر را العربیه به اشتباه منتشر و بعد عذرخواهی کرد. این سرکار خانم برزیلی تشریف دارند.

     

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.