پیامک های نشنیده (چهار شنبه ۲۹مهر ۹۴)

4794014_6_6fbd_2015-10-21-e421490-167708135c274739bf27a52417b9e_dfc5d3d9f51703c6c1f2daf725e1d324

 

*ولادیمیر پوتین ضمن استقبالی گرم از بشار اسد در کاخ کرملین با تاسف تعداد تروریست هایی که با داشتن اصلیت شوروی سابق در سوریه می جنگند را ۴۰۰۰ نفر اعلام کرد.

*رقابت بین آمریکا و روسیه برای اتحاد با کردهای سوریه. در حالی که امروز هیئتی از کردهای حزب اتحاد دموکراتیک سوریه، فراکسیونی که تا به حال به عنوان نیروی قابل اتکا برای واشنگتن در جنگ با داعش محسوب می شد، به مسکو آمده است، به نظر می رسد تلاش روسیه برای هماهنگی با این گروه در عملیات سوریه به نتیجه رسیده است. خالد عیسی یکی از رهبران اتحادیه دموکراتیک در پاریس به فیگارو می گوید: “ما در حال تقویت همکاری با روسیه در مبارز با داعش هستیم”
*برای جلوگیری از تصادفات هوایی در آسمان سوریه بین جنگنده های آمریکایی و روسی، سخنگوی کاخ سفید پیشنهاد کرده است که خلبانان روس در حال ماموریت در مکالمات از زبان انگلیسی استفاده کنند. “این به ما کمک خواهد کرد از حوادث جلوگیری کنیم”. راه حل پیشنهادی روسیه اما چیز دیگری بود: “اگر شما دست از تجاوز به حریم هوایی سوریه بردارید(که بر خلاف روسیه، حکومت مجوزی برای آن صادر نکرده است) مطمئنا هیچ حادثه ای پیش نخواهد آمد”.
*دولت عربستان به مدت ۶ ماه پرداختی ها به شرکت های شاغل در پروژه های زیرساختی را به تعویق انداخته است. با ادامه قیمت های پائین نفت در بازار جهانی، پیش بینی می شود برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۰۹ این کشور با کسری بودجه مواجه شود.
*برخی منابع از بازداشت ۸ جاسوس آمریکایی که به صورت مخفی سعی در ورود به برازاویل پایتخت کنگو داشتند خبر می دهند. اسامی این افراد Erick Olerud, Tom Kurtzwell, Edward Tucker, Tom Gunter, Aric Crey,Brian Bagwan, Steven Wltaker et John Mazzvehi n’avaient اعلام شده است.

 

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.