پیامک های نشنیده (پنج شنبه ۷ آبان ۹۴)

1169968_liran-participera-aux-pourparlers-sur-la-syrie-a-vienne-web-021436697730

“نه، فرانسه منزوی نیست”، جمله دیروز آقای فبیوس را کانال ۱ تلویزیون فرانسه با این توضیح کامل کرد: درست است که فرانسه هنوز داخل بازی در سوریه است ولیکن بازگشتش به دشواری صورت می گیرد چون برای نخستین بار ایران نیز به مشارکت در مذاکرات وین دعوت شده است.
*فرانک والتر اشتانمایر وزیر خارجه آلمان، احتمال رسیدن به یک نتیجه را در مذاکرات روز جمعه در وین بعید می داند ولی آنرا اولین قدم برای حل بحران سوریه ارزیابی می کند.
*پیرو خبر نشنیده در خصوص دستگیری شاهزاده سعودی به جرم قاچاق قرص های کاپتاژون، اسپوتنیک نیوز سراغ سمیر سعول تاریخ شناس و محقق بین الملل در مونرئال کانادا برای فهم ارتباط بین این قاچاق با درگیری های سوریه رفته. “چند وقتی هست که در سوریه از این ماده مخدر زیاد صحبت می شود. تکفیری ها به علت قصاوت هایی که انجام می دهند برای آرام کردن احساساتشان از این ماده مصرف می کنند. درعین حال این قرص ها در کنار تسلیحات اهدایی مجانی به عنوان وجه المعامله در عوض دریافت بعضی کمک ها قرار می گیرد”
*سرهنگ حسم حسنی الاواک نماینده “ارتش آزاد سوریه” در مصاحبه ای با راشیا تودی اعلام کرد گروهش آماده همکاری با مسکو در مبارزه با داعش است. وی در این مصاحبه گفته:”سوریه و روسیه با هم به جنگ با تروریزم در خاورمیانه می روند و مسکو طرف عدالت را خواهد گرفت”. این اعلام موضع “ارتش آزاد سوریه” با استقبال سرگی لاواروف روبرو شده است.
*جیمی مورالس یکی از استندآپ کمدی بازها و کمدین قدیمی تلویزیون گواتمالا که هیچگاه فعالیت سیاسی نداشته است، پیروز انتخابات ریاست جمهوری این کشور آمریکای لاتین شد. بیش از ۶۳ درصد رای دهندگان عصبانیت خود را نسبت به رسوایی های فساد عمیق حاکم در گواتمالا با این انتخاب نشان دادند.
*فدراسیون راگبی استرالیا مبلغ ۳۰۰۰۰۰ دلار بر روی تیم خودش در مسابقات جام جهانی که در انگلیس برگزار می شود شرط بندی کرده است با این امید که ۱۰ برابر این رقم نصیبش شود!

 

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.