پیامک های نشنیده (پنج شنبه ۳۰ مهر ۹۴)

pkk-20140910
*دیروز پیامک های نشنیده از جلسه هیئت اتحادیه دموکرات کردستان، تشکیلات کرد های سوریه با مسئولین روسیه در مسکو خبر داد. در آن خبر رقابت بین آمریکا و روسیه برای اتحاد با این گروه و اظهار آمادگی کردها به نزدیکی با روسیه صحبت به میان آمده بود. بعد از این جلسه، شورای رهبری اتحادیه دموکرات کردستان، موجودیت یک استان جدید را تحت حکومت کردها در شمال سوریه و در مرز با ترکیه اعلام کرد. این منطقه توسط پیشمرگه در ماه ژوئن از داعش گرفته شده بود. مسئول اداری این گروه اعلام کرد منطقه ای که در آن شهر تل ابیاد قرار دارد از این به بعد به عنوان استان جدیدی بعد از ۳ استانی که از ابتدای منازعات در سوریه رسما کرد اعلام شد، قرار خواهد گرفت.(فیگارو)
*اسپوتنیک طی مقاله ای به بازی دوگانه ترک ها با چین اشاره می کند. در این مقاله ضمن معرفی ترکیه به عنوان کشور سامان دهی کننده مهاجرت اویغورها(مسلمانان چینی) به آسیای میانه و سوریه، فقط در ادلیب تعداد آنها را ۳۵۰۰ نفر اعلام می کند.” در عین حال این بازی دوگانه تقاضای نزدیکی ترکیه به پیمان شانگهای، از طرف دومین قدرت ناتو که بیشترین نقش را در مهاجرت، تعلیم و تجهیز تروریست های اویغور دارد نمی تواند از چشم پکن پنهان بماند.”
*بعد از اخباری که از توقف پیشروی نیروهای ارتش در حما در اثر حمله موشکی به تانک ها منتشر شد، اتین لینهارد خبرنگار اعزامی کانال دو تلویزیون فرانسه به سوریه در گزارشی می گوید: “ارتش سوریه با کمک روسیه و همچنین ایرانی ها در حال بالا رفتن به سمت حلب است”. وی اضافه می کند که ساکنان منطقه در حال فرار هستند. “محاسبات بشار اسد و متحدینش ساده است: اگر حلب را تصرف کنند و بتوانند دمشق را نگه دارند، دوباره ارباب سوریه خواهند شد”

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.