پیامک های نشنیده (سه شنبه ۵ آبان ۹۴)

captagon_476932_large
نشنیده- سرویس امنیتی فرودگاه بیروت، یک شاهزاده سعودی را به همراه ۴ نفر که قصد سوار شدن به هواپیمای خصوصی خود را داشتند دستگیر کرد. درهواپیمای شاهزاده عبدالمحسن بن ولید بن عبدالعزیز، ۲ تن قرص کاپتاژون، ماده مخدری از نوع آمفتامین و مقداری کوکائین به مقصد ریاض بارگذاری شده بود. بنابر شبکه محلی ال-بی-سی-آی این مهمترین کشف مواد مخدر در بیروت است. در سال های اخیر، تقاضای این قرص ها که به خاصیت و اثرات تحریک کننده معروفند در بین کشورهای عرب خلیج فارس در حال افزایش است و هر قرص بین ۵ تا ۲۰ دلار به فروش می رسد. بعد از شروع ناآرامی ها در سوریه، لبنان به یکی از چهارراه های مهم قاچاق مواد مخدر بدل شده است. (روزنامه فرانسه زبان لوریان لوژور چاپ بیروت)
*در حالی که طبق ادعای وزارت دفاع روسیه در ۲۴ ساعت گذشته جنگنده های روسی ۹۴ شلیک بمب به مواضع تروریست ها داشته اند، ۳ روز است که ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا، حمله هایشان را تعطیل کرده اند. سخنگوی پانتاگون ضمن رد این موضوع که آنها سیبل برای بمباران ندارند گفت: “این توقف کاملا تصادفی است. ما حملاتمان را بعد از دریافت اطلاعات دقیق به اجرا می گذاریم تا از کشته شدن افراد عادی جلوگیری کنیم”
*امروز سه شنبه، قرار است در پاریس جلسه ای با حضور “متحدین اصلی ما در منطقه” در خصوص سوریه برگزار شود.(سخنگوی الیزه)
*فهد المصری نماینده “ارتش آزاد سوریه” در برابر ژورنالیست ها در پاریس اعلام کرد که گروهش به روسیه پیشنهاد مذاکراتی در مصر جهت همکاری برای برون رفت از وضعیت جنگی داده است. (اسپوتنیک نیوز)
*تونس مایل به میانجیگری برای حل بحران سوریه است. تونس که بتازگی قانونی ضد تروریست به تصویب رسانده و نگران بازگشت تروریست های بیشمار این کشور در سوریه است ، به دلیل نداشتن رابطه با دولت سوریه و عدم دریافت اطلاعات جاسوسی مربوط به شهروندان فعالش با مشکلات عدیده ای برای مبارزه با عملیات مخفی تروریست ها در داخل تونس روبروست. بجی سعید اسبی، رئیس جمهور جدید تونس از الجزایر خواسته است تا زمینه از سرگیری روابط دیپلماتیک کشورش را با سوریه فراهم کند. (سایت تونسی لوتان)
*ناو جنگی موشک انداز یو اس اس لاسن امروز عازم جزایر مصنوعی ساخته شده توسط چین شد. بنا به گفته مسئول وزارت دفاع آمریکا، این ناو قرار است حریم ۱۲ مایلی این جزایر را بشکند. چین ادعا می کند تا شعاع ۱۲ مایلی این جزایر جزو قلمرو آبی کشورش محسوب می شود. ادعایی که آمریکا رد کرده و معتقد است چین حق ساختن چنین جزایری را در محدوده های استراتژیک نداشته است.(فیگارو)

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.