پیامک های نشنیده (سه شنبه ۲۱ مهر ۹۴)

4786706_6_874f_l-armee-du-regime-syrien-forte-des_67d59bc7db43461875b452a0f0d24519

 

بعد از شروع حملات روسیه وقتی داعش مناطقی در شمال حلب را که در اختیار گروه های مورد حمایت آمریکا بود به تصرف در آورد، مطبوعاتی مثل لوپوئن تیتر زدند: “مرسی پوتین، از صدقه سر شما، داعش پیشروی کرد!” امروز که خبر آمد دو بخش از همین منطقه یعنی منطقه آزاد تجاری و کفر تون به دست ارتش جمهوری عربی افتاده است، تیتر می زنند: “رژیم اسد و سازمان تروریستی داعش همچنان همکاریشان را ادامه می دهند”
“نه تنها درست و به حق بود که ما آنها را از لیست سازمان های تروریستی خارج کنیم بلکه امروز باید از آنها و همچنین دیگر گروه هایی که با حکومت ایران مخالفند بیش از گذشته حمایت کنیم” (بخشی از سخنرانی دیروز سناتور جوزف لیبرمن در جلسه سنا و در دفاع از سازمان مجاهدین خلق)
پلیس انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد، سیستمی که ژولین آسانژ پدر ویکیلیکس از ۳ سال پیش در سفارت اکوادورتحت نظر گرفته می شد سبک تر شده و از این به بعد نگهبانی از سفارت ۲۴ ساعته نخواهد بود. مالیات دهندگان انگلیس از هزینه انتظار نیروهای پلیس در اطراف برای دستگیری آسانژ و تحویل وی به دادگاه سوئد که از سال ۲۰۱۲ تا به امروز ۱۲٫۹ میلیون پوند برآورد شده راضی نیستند.
باب وودوارد یکی از دو روزنامه نگار واشنگتن پست که رسوایی واترگیت را برملا کرد، در کتابی که قرار است روزهای آینده منتشر شود دست نوشته ای از نیکسون را نشان می دهد که رئیس جمهور آمریکا با عصبانیت از عدم نتایج مشخص بمباران ها در ویتنام برای کیسینجر مشاور امنیتی اش می نویسد: “۱۰ ساله که ما آسمان لائوس و ویتنام رو کنترل می کنیم. نتیجه: هیچی، یه چیزی این وسط توی استراتژی نیروی هوایی ما می لنگه”. این دست نوشته عصبی، ژانویه ۱۹۷۲ درست در روزی نوشته شده که صبح همان روز خبرنگار سی-بی-اس در مورد تاثیرات و نتایج بمباران ها از او سوال کرده و در پاسخ گفته بود: “نتایج خیلی، خیلی تاثیرگذار بودند”
هفته پیش، روزنامه لوموند از قول یکی از مسئولین حزب سوسیالیست فرانسه در مورد سوگولی های کابینه رئیس جمهور فرانسوا اولاند نوشته بود: “او هم مثل فرانسوا میتران “صبرا ها” را از بقیه بیشتر می پسندد”. صبرا در زبان عبری به یهودیانی اطلاق می شود که در اسرائیل زاده شده باشند. همه وزرای یهودی کابینه اولاند صبرا نیستند ولی وزرای آموزش و پرورش، اقتصاد، کار و تجارت خارجی از این دسته اند.

 

attalimitt-71ec2

فرانسوا میتران(راست) فرانسوا اولاند(وسط در کنار همسر سابقش سگولن روایال کاندیدایی که به سارکوزی باخت) و ژاک آتالی، صبرایی که تئوریسین اقتصادی سوسیالیست ها از میتران تا به امروز است.

 


2 دیدگاه در مورد “پیامک های نشنیده (سه شنبه ۲۱ مهر ۹۴)

 1. داعشی ها و ارتش عربی سوریه به طرز معنا داری بصورت موازی با هم در شمال حلب پیشروی میکنند
  عکس سردار سلیمانیه ظاهر مربوط به همان مناطق است
  لباس هم حدس میزنم لباس استتار نیروهای سپاه باشد
  اتفاقات مهمی که مدت ها صحبت از آن بود دارد به وقوع میپیوندد
  به نظرم محاصره حلب در حال خیلی بهتر از تصرف آن است(در صورت امکان)
  در جنوب هم پیرفت ها خوب بوده
  رقه مرکز خلافت داعش هم با ۵۰ تن سلاحی که امریکایی ها در اختیار کرد ها گذاشتند به شدت تهدید میشود
  خیلی دوست دارم استراتژی روس ها را بعد از ماه دوم بدانم!

   
 2. نامیرا جان اخباری که من دنبال کردم همانطور که شما هم اشاره کردی، حاکی است الویت شمال و در اختیار گرفتن اتوبان های M4 و ۵ است تا از این طریق گستره حمله را به مرزهای ترکیه برسانند.

   

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.