پیامک های نشنیده (دو شنبه ۴ آبان ۹۴)

nbc-fires-donald-trump-after-he-calls-mexicans-rapists-and-drug-runners

نشنیده- بخش جنوبی حلب زیر بمباران های شدید است. بارانی از بمب که بدون توقف، ۲۴ ساعته ادامه دارد. آسمان پر است از جنگنده و هلی کوپترهایی که در ارتفاع پایین پرواز می کنند. نمی شود فهمید کدامشان شلیک می کنند، روس یا سوری؟ … “همه در هراسند، سخت در هراسند”. (شهادت تلفنی یک پزشک عضو اتحاد کمک های پزشکی در سوریه به فیگارو)
*گفته می شود ولادیمیر پوتین در ملاقات با بشار اسد قول داده هر دولتی که از تروریست های اسلام گرا حمایت می کنند اگر به هر نحوی نیروهای روسی حاضر در سوریه را با خطر مواجه سازند، برای روسیه یک سیبل مشروع برای نابودی محسوب می شوند. پوتین تاکید کرده که منظور وی تنها محدود به دولت هایی که تجهیزات ضد هوایی به تروریست ها تحویل می دهند، نمی شود. (اسپوتنیک)
*شهردار لاتکیه اعلام کرد که این شهرستان بعد از استقرار پایگاه هوایی روسیه به یکی ازامن ترین مناطق سوریه تبدیل گشته است. حدود ۱٫۵ میلیون پناهنده سوری به این شهر نقل مکان کرده اند که به آنها کمک های انساندوستانه ارائه می شود.
*بشار اسد در دیدار با نمایندگان مجلس در دمشق، وصعیت سوریه را شبیه به اوکراین دانست
*بعد از اعلام رسمی تل ابیاد به عنوان چهارمین استان کرد در سوریه، اردوغان هشدار داد اجازه نمی دهد کردها بر شمال سوریه مسلط شوند. “به هیچ وجه ما اجازه اجرای این پروژه را نمی دهیم چون امکان ندارد ترکیه چنین تهدیدی را بپذیرد”
* دونالد ترامپ نامزد ریاست جمهوری حزب جمهوریخواه آمریکا اعتقاد دارد که دنیا با صدام و قذافی امن تر است. “به لیبی نگاه کنید. به عراق نگاه کنید. این کشورها به دانشگاه تروریزم بدل شده اند.”
*”ما بین کودکان سوری بیسکویت های فاسد توزیع کردیم” (هماهنگ کننده کمک های انساندوستانه سازمان ملل در سوریه)

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.