پیامک های نشنیده (دو شنبه ۲۰ مهر ۹۴)

la_guerre_selon_charlie_wilson,2

برخی از مشاوران عالی رتبه اوباما به وی توصیه کرده اند نیروهای آمریکا را از سوریه خارج کند، از نقشه حذف اسد صرف نظر کند و برای مهار موج پناهندگانی که به سوی اروپا سرازیر می شوند با روسیه همکاری کند. سیل مهاجران ناخوانده حساسیت اروپایی ها را نسبت به هزینه های تحمیلی سیاست های واشنگتن به اروپا برانگیخته است.(اسپوتنیک نیوز)

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۶۳ موضع تروریست ها مورد هدف قرار گرفته اند
نسخه انگلیسی یاهو خبر داده است خلبان های نیروی هوایی بریتانیا پیامی از فرماندهی دریافت کرده اند مبنی بر اینکه اگر هنگام ماموریت در آسمان سوریه یا عراق احساس خطر کنند منعی برای شلیک به جنگنده های روسی ندارند.
اوباما فکر می کند اگر می توانست برای سومین بار خودش را نامزد ریاست جمهوری کند، پیروز می شود
برای شکستن تصویر قدرت نمایی روسیه، کارشناسان نظامی بعید نمی دانند که در آینده نزدیک جبهه ضد اسد، تروریست ها را به سلاح های ضد هوایی مجهز کنند. سلاح هایی که کاربردشان ساده است و در عین حال می توانند با صحنه سقوط جنگنده ها بر روی افکار عمومی تاثیرگذار باشند. به عنوان مثال برای بالگردی که در ارتفاع زیر ۱۸۰۰ متر پرواز می کند، یک مسلسل آمریکایی ۶ لول چرخشی از نوع GAU-19/A, cal. 12,7 قابل حمل بر روی وانت، قابلیت شلیک ۲۰۰۰ گلوله در دقیقه را دارد. لازم به یاد آوری است که تجهیز مجاهدین افغان به دوش پرتاب های استینگر نقش تعیین کننده ای در شکست روسیه در افغانستان داشت. تام هنکس در فیلمی هالی وودی نقش سناتور چارلی ویلسون را بازی کرده است که مسبب گرفتن بودجه و مجوز سنا برای تحویل این موشک ها به مجاهدین بود.
یکی از نمونه های جنگ تبلیغاتی غرب بر علیه حملات روسیه:
Rusia-Siria-atack1

و آخرین خبری که در این ساعات رسیده حکایت از ارسال سلاح و مهمات توسط آمریکا برای “مبارزین عرب در جنگ با داعش” از طریق چتر در مناطق شمالی سوریه دارد. پاتریک ریدر اعلام کرد که این گروه ها با وسواس خاصی انتخاب شده اند.

 


یک دیدگاه در مورد “پیامک های نشنیده (دو شنبه ۲۰ مهر ۹۴)

 1. یک منبع دفاعی انگلیس گفت «باید از خلبانان خود محافظت کنیم اما به سوی جنگ هم نزدیک می‌شویم. در نبرد هوا به هوا،‌ تنها یک هواپیما را نابود می‌کنیم اما تمام چشم انداز منطقه تغییر می‌کند.»
  جنگنده‌های تورنادوی انگلیس به موشک‌های کوتاه-برد هوا به هوایی مجهز می‌شوند که قادر است هر هواپیمایی را منفجر کند. هر جنگنده انگلیسی قابلیت حمل ۴ موشک را داراست.
  مقامات ارشد دفاعی انگلیس مدعی شدند احتمالی قوی برای حمله به جنگنده‌های انگلیسی از سوی خلبانان روسی وجود دارد.
  خلبانان انگلیسی از هرگونه تقابلی با جنگنده‌های روسی منع شدند اما به آنان هشدارهای لازم برای آمادگی در مقابل هرگونه حمله‌ای از سوی روسیه داده شده است.
  مایکل فالن وزیر دفاع انگلیس هم گفته است سعی در جلب رضایت پارلمان برای افزایش اقدامات هوایی انگلیس در سوریه کرده است.
  از ۳۰ سپتامبر جنگنده‌های روسی به حملات هوایی علیه مواضع داعش در سوریه اقدام کردند که این مساله موجب ناخشنودی غرب شده و کشورهای عضو ناتو بویژه انگلیس تصمیم به افزایش نیروهای نظامی در مرزهای نزدیک به روسیه گرفتند

   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.