پیامک های نشنیده (دو شنبه ۱۸ آبان ۹۴)

7214097.image

 

پهپادها آدم ها را هدف نمی گیرند، به تلفن همراهشان شلیک می کنند. مدتی خبری از اسنودن، این کارمند سابق سرویس جاسوسی الکترونیکی آمریکا که به روسیه پناهنده شده نبود تا اینکه در جدید ترین اظهارات، اسنودن در مصاحبه با روزنامه سوئدی داگنس نیهتر نحوه طراحی بمباران اهداف مورد نظر آمریکا را افشا کرده است: معلوم است که آنها نمی دانند که آیا این موبایل دست خود تروریست است یا مادرش. برای همین هم تعداد زیادی از این بمب ها وسط یک جشن عروسی افتاد.
*در پی ادامه درگیری ها در اورشلیم و سرزمین های اشغالی، روزنامه هارتص خبر از اختلافات عمیق بین رئیس ستاد ارتش و دولت نتانیاهو داده است. ارتش اسرائیل برای آرام کردن اوضاع از نتانیاهو خواسته، شرایط برقراری مجدد اعتماد را با از سرگیری مذاکرات با محمود عباس برقرار کند.
*جسد یک میلیونر روسی از نزدیکان ولادیمیر پوتین در یکی از هتل های واشنگتن پیدا شده است. (ان-بی-سی نیوز)
*کارشناسان سلاح های شیمیایی سازمان ملل، در گزارشی که هنوز بصورت رسمی انتشار نیافته است، اعلام کرده اند که گروه های تروریستی سوریه در جنگ بین خودشان از گاز خردل استفاده نموده اند. وجود این گاز در مرعا یکی از شهرهای استان حلب در تاریخ ۲۱ اوت مشاهده شده است.
*بنا بر گزارش “دفتر نیروهای انقلابی سوریه” تنها در ماه اکتبر ۱۲۳ تانک ارتش سوریه توسط موشک های تاو منهدم شده اند. طبق این گزارش، آمریکا و عربستان با تحویل این موشک ها موفق شده اند با کمترین هزینه برنامه های نظامی روسیه را مختل کنند.
*روزنامه نوول ابسرواتور در مقاله ای مربوط به اجلاس صلح وین در خصوص سوریه نوشته است: با حضور ایران برای نخستین بار در یک اجلاس بین المللی در رابطه با سوریه، همه توجهات معطوف به نشستن ایران و آمریکا دور یک میز بود، چیزی که دیگر عادی شده است. اما اتفاق مهم و اصلی حضور همزمان ایران و عربستان در این جلسه بود. دو قدرتی که همه چیزشان در تقابل با یکدیگر است. از نظر ریاض، دعوت از تهران هدیه ای است به کشوری که نقش منفی در منطقه ایفا می کند وجان کری مجبور شد برای مجاب کردن عربستان به ریاض سفر کند و اوباما نیز شخصا با ملک سلمان تماس تلفنی داشته باشد. مثل همه مذاکرات بین المللی نقشه صندلی ها دور میز از اهمیت بسزایی برخوردار بود: این میز طوری چیده شده بود که ایران و عربستان مجبور نباشند در چشم همدیگر نگاه کنند.

 

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.