پیامک های نشنیده (جمعه ۸ آبان ۹۴)

alalam-sirian-army-1728x800_c
جنگ در حلب با شدت تمام دنبال می شود. بعد از اینکه در روزهای پیش خبرگزاری ها به نقل از منابع نزدیک به مخالفین اسد از شکستن خط دفاعی ارتش سوریه توسط داعش در جنوب حلب خبر دادند، امروز منابع روسی گزارشاتی از عقب نشینی تروریست ها در شمال و جنوب حلب زیر فشار توپخانه سنگین ارتش سوریه منتشر کرده اند. طبق این گزارشات عقب نشینی نیروها با سردرگمی کامل همراه بوده و موجب از دست دادن ۵۰ کیلومتر مربع مناطق تحت کنترل این گروه شده است. سرهنگ ابو رامی الکردی ، عدم هماهنگی و فقدان حمایت نظامی آمریکا را مسئول شکست گروهش در شمال سوریه معرفی کرده است. مواضع جدید ارتش سوریه به آنها این امکان را خواهد داد تا محاصره روستاهای شیعی نوبل و زهرا را بشکنند و همزمان راه داعش را برای گرفتن کمک از طریق ترکیه ببندند. همچنین در حال حاضر تردد داعش در اتوبان حلب-رقه با خطر مواجه شده و اعضای این گروه در نبود آب و غذا و نقاط اتکای مستحکم در شهر مجبور به عقب نشینی به صحرا شده اند.
*داعش رسما به اهالی شهر رقه اعلام کرد از این پس خروج پسران زیر ۱۹ سال از این شهر ممنوع است. در پیام پخش شده، داعش با تقبیح خانه نشینی پسران بالای ۱۴ سال از آنها دعوت می کند از بازی در نقش دخترکان خارج شده، اسلحه بدست گیرند و به جبهه بروند. خستگی نیروها و نیاز به جابجایی با نیروهای تازه نفس موجب شده داعش روی به این سیاست بیاورد و اهالی رقه از اینکه این گروه در روزهای آینده بااجبار فرزندان آنانرا از خانه ها راهی نبرد کنند در وحشتند. (آتلانتیک)
*تحلیلگران نزدیک به مخالفین اسد به فیگارو گفته اند: تصمیمات عملیات، به صورت گسترده از طرف مستشاران نظامی ایران که اربابان واقعی جنگ هستند اتخاذ می شوند.
*امروز هیچکس ظرفیت نابود کردن اردوهایی که به صورت نظامی سوریه را بین خود تقسیم کرده اند ندارد، وضعیت بلوکه شده است.(سرهنگ میشل گویا، تاریخ شناس فرانسوی و متخصص درگیری های نظامی)
*سوری های خوشحال از دخالت نظامی روسیه به رئیس جمهور این کشور لقب “ابوعلی پوتین” داده اند.(کاپیتالیس)
*”فرانسه در آفساید است” (فرانسوا فیون نخست وزیر دولت سرکوزی در حاشیه مذاکرات وین)
*دو کانال تلویزیونی ترکیه به نام های بوگون و کانالتورک در حالی که برنامه هایشان روی آنتن بود با دخالت پلیس به ناگهان توسط نماینده دادستان جدید ترکیه از کار می افتند و فی المجلس طارق توروس مدیر بوگون با اسکورت پلیس به بیرون هدایت می شود.

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.