پیامک های نشنیده (جمعه ۲۴ مهر ۹۴)

139407241001558196304743
*مهمترین خبر ۲۴ ساعت گذشته بدون شک اظهارات آقای بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی هنگام کنفرانس خبری در دمشق بود. آقای بروجردی گفت “اگر سوریه رسما درخواست اعزام نیرو کند، تهران آن را بررسی خواهد کرد.”
*طبق مقاله ای مفصل و با ذکر جزئیات، فاینشال تایمز از قول سام جونز متخصص ابعاد نظامی در سیاست بین الملل و شخصی که در تماس نزدیک با نخبگان امنیتی بریتانیاست، افشا کرده است که پروژه ایجاد منطقه پرواز ممنوعه نه تنها در شمال سوریه بلکه در بخش جنوبی همجوار با اردن نیز در دو قدمی اجرایی شدن به صورت یکطرفه و با مدیریت ناتو بود ولی ورود پرقدرت کرملین و حضور جنگنده های روسیه در آسمان سوریه، این پروژه را با شکست مواجه کرد.
*آمریکا و سازمان ملل به خاطر روش هایی که پلیس و ارتش اسرائیل در اورشلیم و کرانه باختری بکار می برد از این رژیم “گلایه” کردند. در پاسخ، دولت اسرائیل با یک دست تمامی این اتهامات را رد کرد.
*به منظور جلوگیری از ریسک برخورد با اسرائیل، یک خط مستقیم تلفن بین مسکو و تل آویو ایجاد شده است(لو پاریزین)
*اتحادیه اروپا عملیات نظامی روسیه را در سوریه محکوم کرد
*ارتش سوریه و متحدانش با حمایت هوایی روسیه، امروز(جمعه) به سوی جنوب حلب حملاتی را آغاز کردند. طبق گزارش دیده بان سوری حقوق بشر، درگیری های خشونت بار در منطقه جبل آزن در ده کیلومتری جنوب حلب و در نزدیکی اتوبانی که حلب را به دمشق متصل می کند در جریان است.
*خبر عجیب و غریبی که فاکس نیوز در ارتباط با اعزام هزاران کوبایی به سوریه برای جنگ در کنار روسیه منتشر کرد، از طرف سفارت کوبا “مزخرف” تعبیر شده و به شدت تکذیب شد. اسپوتنیک ریشه چنین خبری را اشتباه خوانش این کانال تلویزیونی از گزارشی معرفی کرده که پانتاگون در ارتباط با بازدید چند افسر کوبایی از سوریه نوشته است.
*اختلاف بین اولاند و مرکل در خصوص پرونده سوریه بیشتر و بیشتر می شود. در حالی که مرکل به شدت نگران هجوم پناهندگان به این کشور است و با فعال کردن دیپلماسی با ترکیه، عربستان و ایران قصد دارد به نحوی این موج را مهار کند، پاریس تمایلی به همکاری نشان نمی دهد.(لا کروا)

*وضعیت جدید: بر طبق گزارش سخنگوی وزارت دفاع روسیه، روز پنج شنبه یک هواپیمای شناسایی در ارتفاع بالا از طریق تجهیزات خود سیگنال های الکترومغناطیسی را رهیابی کرده که از رادار یک سامانه موشکی ضد هوایی استتار شده ساطع می شده است. این منطقه تحت قلمرو داعش بوده و آشگفت آور آنکه سامانه شناسایی شده از نوع OSA -AKM (9K33M3 ساخت شوروی سابق است.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.