واورینکا: بهترین بازی عمرم را انجام دادم

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-06-08 10:38:15Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

فینال مسابقات رولان گاروس فرانسه بر خلاف پیش بینی ها پیش رفت و استن واورینکا سویسی توانست با ارائه بهترین بازی عمرش( به گفته خودش) نواک جوکویچ را شکست داده و برای نخستین بار در پاریس به قهرمانی برسد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ،او که با برتری مقابل نادال در مسابقات گرند اسلم استرالیا در سال ۲۰۱۴  به قهرمانی رسیده بود ، خودش هم این پیروزی را باور ندارد:

** این قهرمانی باید به مراتب از قهرمانی سال ۲۰۱۴ دلچسب تر باشد!

–دوست ندارم این دو قهرمانی را مقایسه کنم و فقط می گویم این قهرمانی متفاوت است. البته من این بار در فینال مقابل نواک قرار داشتم که از ابتدای سال تقریبا در تمامی تورنمنت ها به قهرمانی رسیده است . من به این که توانستم او را شکست دهم افتخار می کنم ولی هنوز برای باور اینکه در رولان گاروس قهرمان شده ام مشکل دارم.

**فکر می کنید کلید پیروزی شما در فینال چه بود؟

–نواک تقریبا همیشه خوب بازی می کند و این من بودم که باید در بازی ام تغییراتی را بوجود می آوردم. من سعی کردم تهاجمی تر بازی کنم و بازیکنی باشم که ریتم بازی را دردست می گیرد. کلید این بازی برای من ، ارسال ضربه ها به ۲۰ تا ۵۰ سانتی متری خط انتهای زمین بود.

**آیا خودتان هم فکر می کنید این بهترین بازی کل عمرتان بود؟

با توجه به اتفاقاتی که در این بازی رخ داد بله به نظرم بهترین بازی عمرم را انجام دادم. البته باید اعتراف کنم خودم هنوز در شوک هستم چون اواخر ست دوم فکر می کردم از نظر بدنی تحلیل می روم و حتی شاید نتوانم در ست سوم بازی کنم! تلاش می کردم تا خودم را قانع کنم که امیدی به قهرمانی هست و باید ادامه دهم.

**حالا دو قهرمانی در گرند اسلم دارید !

بله و باید دو قهرمانی المپیک انفرادی و المپیک دوبل راهم اضافه کنید. من فکر نمی کردم بتوانم در سالهای اخیر به این شکل بازی کنم و ماگنوس نورمن مربی ام اعتماد به نفس مرا بالا برده است و به من گفته حتی می توانم تنیسور شماره یک دنیا باشم.

**و البته  در جمع چهار تنیسور برتر دنیا هستید!

–من در سطح سه بازیکن دیگر نیستم چون قهرمانی های آنها به مراتب بیش از من است ولی فکر می کنم این قدر خوب بازی می کنم که در گرند اسلم های بعدی هم بتوانم آنها را شکست دهم و باز هم به قهرمانی برسم. من هیچ وقت خودم را با آنها مقایسه نمی کنم و تنها تلاش می کنم به پیشرفتم ادامه دهم تا در مسابقه بعدی شکست شان دهم.

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.