مراسم عظیم تشییع جنازه رئیس مافیا با موسیقی فیلم پدرخوانده و باران گل رز توسط هلی کوپتر

4732638_6_3876_le-roi-de-rome-vittorio-casamonica-est-mort_b8ea0eeff47b60a2726dcb3692b93ca8
ترجمه از نشنیده- “من رم را فتح کردم، حالا می روم که بهشت را فتح کنم”. این جمله با حروف تیره بالای پرتره ویتوریو کازامونیکا، پدرخوانده مافیای کازامونیکا جلوی کلیسای سنت پیر نقش بسته است. همان محلی که جمعیت انبوهی برای شرکت در مراسم تشییع جنازه وی که در سن ۶۵ سالگی در اثر سرطان مرده بود حاضر شدند.
و این تنها شعار شوک آوری نبود که خانواده کازامونیکا برای این مراسم انتخاب کرده بودند: “پادشاه رم” نیز در پوستری دیگر زیر تصویر ویتوریوی فقید به چشم می خورد. در حالی که موسیقی متن فیلم معروف پدرخوانده پخش می شود، ۶ اسب، جلوی چشمان گریان جمعیت، کالسکه ای که تابوت روی آن گذاشته شده است را می کشند. هلیکوپتری از بالا بارانی از گل رز را در هوا می پراکند. هنگام خروج از مراسم رولزرویسی منتظر حمل تابوت است در حالی که ترانه معروف پل آنکا با نام My Way با صدای شخص مرحوم ویتوریو کازامونیکا به گوش می رسد.
مقامات رم به هیچ وجه از نحوه اجرای این مراسم خشنود نبودند، خصوصا اینکه کازامونیکا چندین بار به جرم اختلاس، پولشویی و قاچاق مواد مخدر مورد تعقیب قرار گرفته بود. هر چند به دلیل عدم وجود مدارک مستدل، هیچگاه محکومیتی شامل حال او نشد. با این حال در پرونده قضایی نفوذ این شبکه مافیایی در شهرداری رم، قرار است ۵ نوامبر دادگاهی به اتهامات ۵۹ نفر از اعضای این طایفه رسیدگی کند.
“شرم آور است که مراسم ترحیم به ابزاری تبدیل شود که بازماندگان توسط آن پیام های مافیایی ارسال کنند”، اینرا آنجلو آلفانو وزیر کشور ایتالیا می گوید. روزنامه لارپوبلیکا در یادداشتی می نویسد: “سنت مافیا مراسم تشییع جنازه را فرصتی برای نمایش قدرت اعضای یک طایفه محسوب می کند تا نشان دهند آنها برای مدت طولانی تری از بقیه گروه های مافیا در صحنه حضور خواهند داشت”

ترجمه توسط نشنیده از لوموند

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.