فقط بلندپروازها به قله می رسند

b2b2ffba40-3e65fb39cf60f40ae973ccb280ab7f8b
“خیلى کیف داره داشتن یه همچین تیمى. تا حالا توى ورزش هاى تیمى همچین اقتدارى رو تجربه نکرده بودیم. از اون حسایى که مثلاً مردم برزیل و آلمان و اسپانیا توى فوتبال تجربه میکنن، یا آمریکایى ها توى بسکتبال. از وقتى یادم میاد حرص خوردیم و حذف شدیم و حسرت خوردیم… مرسى از این بچه ها که باعث شدن ما هم از اینجور حس هاى باحال رو تجربه کنیم.”. در میان هزاران هزار پیامی که در شبکه های اجتماعی به تجلیل از پیروزی مقتدرانه بچه های والیبال اختصاص داده شده بود، اینستاگرام مهراب قاسم خانی بهتر از بقیه حق مطلب را ادا می کند. ورزش قهرمانی ما همیشه به دنبال این بود که در دیسیپلین های تیمی، سری در میان سرها در بیاورد و این کلیشه پوسیده و غلط که ایرانی جماعت را ناتوان از کارکرد گروهی می دانست بشکند. والیبال این توفیق را به ارمغان آورد و حالا می رویم که جایگاه خودمان را به عنوان یکی از غول های جهان در این رشته تثبیت کنیم.
شکوفایی تیم والیبال، موجب شده بحث از ابعاد ورزشی گذشته و حوزه های مدیریتی، اقتصادی و فرهنگی را نیز تحت الشعاع قرار دهد. حالا دیگر مدیران شرکت ها در تشریح اهداف و چگونگی راهکارها برای سرانجام رساندن یک پروژه تیمی می توانند والیبالی ها را مثال بزنند و برای “ما می توانیم” مصداق عینی بیاورند.
با شور و شوقی که این ورزش در ایران به راه انداخته است، مبحث اسپانسرینگ و بازاریابی نیز از دیگر موضوعاتی است که نحوه مدیریت و استفاده بهینه از آن می تواند مورد رصد قرار گیرد و شاید در این زمینه نیز فدراسیون والیبال بتواند درس هایی به دیگر فدراسیون ها منجمله فوتبال و آقای کفاشیان بدهد. ورزشی که بر خلاف فوتبال، بیش از یک وقفه در طول مسابقه به همراه دارد و فرصت های بیشتر برای پخش آگهی های تلویزیونی. تبلیغات میدانی و برندهایی که بر روی پیراهن بازیکنان نقش می بندد با کلوزآپ های برجسته تری در برابر دیدگان قرار می گیرد و از این مسابقات بازار جذابی برای ارسال پیام های بازرگانی می سازد. و همچنین در حوزه فرهنگی نیز، از آنچه که از آن به عنوان تماشاگرنما یاد می شود، کمتر در این دیدارها به چشم می خورد و در این عرصه نیز دروس کافی برای نت برداری هواداران فوتبال از سالن های والیبال موجود است.
سالن بیضی شکل دوازده هزارنفری آزادی که از زمان چیدمان و نصب صندلی بر روی سکوها، ظرفیتش به ۷۲۰۰ نفر تقلیل یافته است پاسخگوی موج جدید و خیل استقبال علاقه مندان نیست و وزارت ورزش می بایست هر چه سریعتر احداث سالنی مختص به والیبال را با معیارها و ابعاد این بازی در دستور کار قرار دهد.
موفقیت های والیبال را مدیون رویاهای داورزنی هم هستیم. مدیری که نشان داد بلندپروازی اگر در کنار برنامه و سیاست های هدفمند قرار گیرد نه تنها مذموم نیست بلکه برای رسیدن به اهداف بزرگ لازم و واجب است. امروز دیگر کسی به رئیس فدراسیون، و ادعای وی مبنی بر دسترسی به مدال المپیک ریو نمی خندد.

 

 


2 دیدگاه در مورد “فقط بلندپروازها به قله می رسند

 1. من که از ست سوم زدم شبکه یک سریال پایتخت رو تماشا کنم
  یعنی انقدر مطمین بودم از برد ایران!
  برعکس بازی اول اصل استرس نداشتم
  خیلی راحت بازی میکردم(یعنی بازی رو تماشا میکردم)
  یه خاطره دارم از عموی میرزاجانپور یادم باشه برات تعریف کنم

   
 2. در مورد حمله هایی که به صدا و سیما برای عدم پخش سرود ملی آمریکا شد، چند نکته را باید ذکر کنم.
  اصولا صدا و سیمای ما میانه خوبی با پخش سرود ملی خودمان هم ندارد. اصلا سرود پیشکش، در بازی فوتبال ایران-شیلی، ما ۱۵ دقیقه ابتدایی این بازی ملی را به خاطر عدم جابجایی سریال در حاشیه از داست دادیم و حتی حاضر نشدند از پخش تبلیغات وسط آن هم جلوگیری کنند. در نتیجه “نقص فنی” در بازی اول پخش نشدن سرود ملی آمریکا نبود، بلکه پخش سرود ملی خودمان را باید جزو نقص فنی محسوب کنیم که البته در بازی دوم دوستان جبران فرمودند و هیچکدام را پخش نکردند.
  اما آنچیزی که مربوط به قوانین می شود تنها ارسال و پخش این مراسم بر روی شبکه بین المللی را در بر می گیرد که صدا و سیما از این اجبار تخطی نکرده و شبکه جام جم نیز مراسم را به طور کامل پخش کرده است. از فرزاد جان هم خواهش می کنم به احترام قربانیان ایرباس ایرانی و ۲۰ دلیلی که از طرف آقای موسویان در همین سایت انعکاس یافته، پخش نشدن این سرود را از رسانه ملی به بزرگی خودشان ببخشند.

   

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.