عربستان می خواهد میزبان المپیک باشد

maleonlyOlympics

عربستان برای میزبانی المپیک در آینده پیشنهاد جالبی داده است. با توجه به مشکلاتی که بانوان برای ورزش کردن در این کشور دارند عربستان پیشنهاد داده در بازی‌های المپیک رقابت مردان در این کشور و بانوان در کشور دیگری یعنی بحرین برگزار شود.

دیلی میل در گزارشی که در این باره نوشته به این موضوع اشاره کرده که بانوان اجازه رقابت در عربستان را ندارند. پرنس فهد بین آل سعود مشاور روابط بین‌الملل عربستان در این باره تاکید کرد این کشور مشکل زیادی برای پذیرفتن بانوان در خصوص برگزاری مسابقات دارد. به بانوان ورزشکار در این کشور اجازه داده نمی‌شود تا در مجامع عمومی لباس‌های ورزشی بپوشند. این بزرگترین مشکل عربستان برای اعلام آمادگی در خصوص پذیرفتن رقابت‌های بزرگ بین‌المللی است.

فهد در بخشی دیگر از صحبت‌های خود به این موضوع اشاره کرده که عربستان فقط می‌تواند میزبانی مردان را داشته باشد و بانوان می‌توانند به راحتی در کشور دیگری به عنوان مثال بحرین رقابت کنند.

پیش از این توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک در گفت‌وگویی به رقابت بدون تبعیض اشاره کرده بود و به عربستان نیز هشدار داده شد تا به بانوان اجازه حضور در مسابقات در المپیک داده شود. “رقابت آزادانه” شعار IOC برای برگزاری رقابت‌های المپیک است.

منبع: جهان نیوز

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.