شیار ۱۴۳ اشک داور استرالیایی را درآورد

014e48f4b807df0a32321c566d00eecd

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «شیار ۱۴۳» تاکنون در جشنواره‌هایی از جمله بوسان کره جنوبی، هاوائی آمریکا، گواه هند، کرالا هند، سنگاپور و … شرکت داشته است و ماه آینده نیز در جشنواره فیلم زنان ژاپن و دو جشنواره در روسیه به نمایش در خواهد آمد.

این فیلم پیش از این جایزه ویژه هیئت داوران برای بازیگر نقش اول زن را نیز از آسیاپاسفیک استرالیا گرفته بود.

نمایش «شیار ۱۴۳» در جشنواره ریل سیدنی با توجه ویژه مخاطبان روبرو شد و حتی داوران جشنواره نیز این فیلم را یکی از تاثیرگذارترین آثار جشنواره دانستند.

ماریا ریتولا داور دانمارکی این جشنواره درباره «شیار۱۴۳» گفته است: یک داستان زیبا و تأثیرگذار دربارۀ یک مادر؛ عشق و اندوه مادری که پسرش را در جنگ ایران و عراق گم کرده، اما دست از امید بازگشت پسر بر نمیدارد، تا لحظه ای که خود استخوان های او را تحویل میگیرد. تلفیق تصاویری از گذشته در صحنه ای که مادر استخوان های پسر خود را تحویل می گیرد واقعا تأثیرگذار بود. من از آن لحظه تا پایان فیلم اشک ریختم.

این داور اروپایی ادامه داده است: نماهائی از «شیار۱۴۳» که با تصاویری از گذشته و حال ترکیب شده است و لحظه دیدار مادر با بقایای پسرش را به تصویر می‌کشد به شدت واقعی و اثرگذار هست. شخصا در این لحظات فیلم اشک می‌ریختم.

همچنین وحید واحد از مسولین ایرانی جشنواره ریل سیدنی در خصوص فیلم نرگس آبیار گفت: «شیار ۱۴۳» یکی دیگر از برجسته ترین فیلم های سینمای ایران است که از زاویۀ دید یک زن نقل میشود، و پیامی ضدجنگ را در بحران فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی عصر حاضر در بر دارد.

اداره کل تامین برنامه و رسانه بین الملل سیما عرضه بین المللی «شیار ۱۴۳» را بر عهده دارد.

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.