داعش باز هم پاریس را به لرزه درآورد (گزارش لحظه به لحظه)

4809795_9_aede_ill-4809795-4079-lm-olm-attentats-13_ce7aaa5ea6e4d6b088bcd7100d5ce5c4
نشنیده – در اروپا یک باور خرافاتی نسبت به جمعه هایی که تصادفا سیزدهمین روز ماه هم هستند مشکوک است و آن را نحس می داند. از اینرو انتخاب تاریخ ۱۳ نوامبر برای حمله تروریستی به پاریس را می توان جزئی از استراتژی عاملان حمله انتحاری خواند که از همین حالا فرانسوا اولاند آنها را منسوب به داعش معرفی کرده است.
تا این لحظه ۱۲۸ نفر در ۶ حمله تروریستی جان خود را از دست داده اند. با آمار ۲۵۰ زخمی که حال ۹۹ نفر آنها وخیم گزارش شده، انتظار می رود ارقام کشته شدگان ساعت به ساعت افزایش یابد. ۸ تروریست نیز کشته شده اند که ۷ نفر از آنها خود را با بمب منفجر کردند.

رکورد غم انگیز مرگبارترین حمله تروریستی پاریس شکسته شد و بعد از انفجار مادرید در سال ۲۰۰۴ بیشترین تلفات را در اروپا داشته است
همه چیز با انفجار سه بمب بیرون ورزشگاه فوتبال استاد دو فرانس جایی که بازی دوستانه فرانسه-آلمان با حضور شخص فرانسوا اولاند برگزار می شد، شروع شد.بعد از انفجار دوم فرانسوا اولاند را از ورزشگاه خارج می کنند.
در ادامه در ۵ نقطه دیگر شهر، تروریست ها با رگبار کلاشنیکف به روستوران ها، تراس و یک محل تجمع برای کنسرت راک متال شلیک می کنند. همزمانی این عملیات، تعداد زیاد قربانیان و شوکی که ایجاد شده است بقدری است که تا این ساعت پلیس هنوز نتوانسته دقیقه شمار رسمی این حملات را اعلام کند.

حسن روحانی با اطلاق “جنایت بر ضد بشریت” به این حملات، اعلام کرد سفر سه شنبه آینده خود به  فرانسه را به تاریخ دیگری محول خواهد کرد.

فرانسوا اولاند: “این یک عملیات جنگی، اجرا شده از طرف یک گروه تروریست است”

تیتر روزنامه لوپاریزین: اینبار دیگر جنگ است

داعش مسئولیت این حملات را به عهده گرفت: “فرانسه باید بداند همچنان یکی از اهداف ما خواهد بود، کشوری که به پیامبر توهین می کند، مسلمانانش را سرکوب می کند و جنگنده به یک کشور اسلامی ارسال می کنند ..”

بعد از مشاهده یک بسته پستی مشکوک، فرودگاه گاتویک نزدیک لندن تخلیه شد

بسته پستی مشکوک دیگر، موجب تخلیه کردن گالری لافایت در پاریس شد

“سیاست فرانسه باعث گسترش تروریزم شده است” (بشار اسد)

نخست وزیر بلژیک از اتباع خود خواسته است فعلا به پاریس سفر نکنند

 

(@LNFRCSMQ /TWITTER)

ترجمه عکس نوشت بالا: “این خواهر منه، اگر کسی دیدش یا شناختش لطفا به من خبر بده”

فبیوس: “امروز بیش از هر زمان به یک هماهنگی بین المللی برای مبارزه با تروریزم نیاز داریم”

پلیس بر روی پیستی مربوط به دو گروه تروریستی متمرکز شده است

آنگلا مرکل و دیوید کامرون دعوت به “جلسه بحران” کردند

سرگی لاوروف: “حمله پاریس حقانیت مبارزه ما با همه گروه های تروریستی مثل داعش و النصره را ثابت می کند

کارشناسان تروریزم ویژگی های این حمله را معرفی می کنند: از نظر برنامه ریزی هیچگاه چنین وسواس دقیقی را شاهد نبودیم، دینامیک و متحرک بودن عاملان که با سرعت زیادی بعد از بستن رگبار سوار ماشین شده و از محلی به محل دیگر می رفتند. از لحاظ نحوه بستن بمب روی بدن عاملین هم باید خاطرنشان کنیم که برای نخستین بار شاهد انتحاری های تدارک دیده شده از نوع حرفه ای در فرانسه بودیم و این نشان می دهد که تروریست ها احتمالا از میدان عراق-سوریه به فرانسه آمده اند، “حملات هدفمند و سمبلیک جای خودشان را داده اند به حملات انبوه و جمعی توسط مردان جنگی”

پلیس آلمان اعلام کرد که هفته گذشته فردی را در این کشور دستگیر کرده است که با برنامه ریزی حملات تروریستی پاریس مرتبط بوده است. پنجم نوامبر پلیس آلمان به خودرویی مشکوک می شود که پلاک مونته نگرو داشته است. بعد از بازرسی در آن تعداد زیادی کلاشنیکف و مقداری تی-ان-تی کشف می شود. اگرچه این فرد ۵۱ ساله در تمام مدت بازداشت سکوت اختیار کرده بود ولی اطلاعاتی که پلیس آلمان به فرانسه بعد از چنین کشفی ارسال کرده، نشان می دهد که پلیس فرانسه از تدارک یک حمله تروریستی در خاک این کشور آگاه بوده است.(M.EULER/SIPA)

الیویه پیکارد، تحلیلگر سیاسی که دیشب در ورزشگاه حضور داشت: “خونسردی عمومی موجب شد که از سراسیمگی و هجوم افراد برای خارج شدن از ورزشگاه جلوگیری شده و آسیبی به تماشاگران نرسد”

نزدیک جنازه یکی از تروریست ها پاسپورت سوری پیدا شده است

بعد از نمونه برداری ژنتیکی از اجساد انتحاری، پلیس در حال آزمایش دی-ان-ای برای شناسایی هویت تروریست هاست. کارشناسان مدت رسیدن به نتیجه آزمایشات را بیست ساعت تخمین می زنند.

یکی از حمله کنندگان به بتکلان (محل کنسرت راک) شناسایی شد. پلیس از طریق اثر انگشت موفق شد این “تبعه فرانسه، ۳۰ ساله و تحت نظر سرویس های امنیتی” را شناسایی کند

اکثر سینماهای پاریس و همچنین برج ایفل تعطیل اعلام شده اند

آغاز جنگ زمینی فرانسه و غرب با داعش؟ فرانسوا اولاند از جنگ حرف می زند. اتفاق نظری وجود دارد مبنی بر اینکه فرانسه دیگر نمی تواند حملاتش را به بمباران های هوایی بر ضد مواضع داعش محدود کند. تنها دو گزینه برای فرانسه باقی است: یا ریسک پیاده کردن سرباز احتمالا با هماهنگی نیروهای زمینی کشورهایی مثل ترکیه را بپذیرد یا از ارتش رسمی سوریه به ریاست بشار اسد بصورت فعال حمایت کند.

سفارت آمریکا مشغول جمع آوری اطلاعات در خصوص شهروندان آمریکایی قربانی حمله است. گفته می شود تعدادی از قربانیان ملیت آمریکایی داشته اند.

قبل از حرکت برای شرکت در اجلاس جی-۲۰ باراک اوباما کمیته امنیت ملی آمریکا را فراخوانده است

برنارد کازانوو وزیر کشور فرانسه قرار است ساعت ۱۹ به وقت پاریس اولین سری اطلاعات رسمی از تحقیقات را اعلام کند.

عملیات پلیس بلژیک در محله ای در بروکسل در ارتباط با حملات پاریس

دادستان جمهوری فرانسه:

۳ تیم تروریستی بصورت هماهنگ این عملیات را به اجرا در آورده اند

۱۲۹ نفر در مکان های متفاوت کشته شده اند

۹۹ نفر در وضعیت اورژانس مطلق بسر می برند

۳ تروریست دستگیر شده در بلژیک برای سرویس امنیتی فرانسه ناشناس هستند

مانوئل والس نخست وزیر:

ما در جنگ هستیم، ما در حال مقابله با یک عملیات جنگی از طرف یک ارتش سازماندهی شده هستیم

ما باید دشمنان جمهوری را نابود کنیم، همه امام های رادیکالیزه را از کشور بیرون کنیم

—-

فردی که از طریق اثر انگشت هویتش فاش شده است معرفی شد. اسماعیل عمر مصطفی فرانسوی الجزایری الاصلی که بین سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ چند ماهی در سوریه بوده است. در حال حاضر پدر، برادر و چهار نفر از نزدیکانش در بازداشت هستند.

هفت تروریست از جلیقه ای استفاده کردند که ترکیبی از مواد پروکسید آکتون در آن جاسازی شده. ماده منفجره ای قوی ولی بسیار بی ثبات و حساس به شوک. آکتون و آب اکسیژنه را می توان از طریق فروشگاه های شهر تهیه کرد

نیکلا سرکوزی بعد از ملاقات با فرانسوا اولاند: “ما به همه نیاز داریم، منجمله روس ها”

نیکلا سرکوزی بعد از ملاقات با فرانسوا اولاند:”ما در جنگ هستیم، به جنگ ما آمده اند و خطر تکرار چنین فجایعی واقعی است”

 

ادامه دارد …

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.