خطرناک بودن بدون خطر کردن

ایران-بازی-فوتبال-فدراسیون+فوتبال

نشنیده از پرسشگر – ۶۸ درصد به ۳۲ درصد. یعنی دو سوم بازی، توپ در اختیار امارات بود. بیش از دو برابر ما هم پاس رد و بدل کردند. در برابر بحرین و قطر هم از این حیث، تیم ملی ایران دست بالا را نداشت. با این همه، ایران هر بار برنده از زمین بیرون آمد. عجیب هم نیست چون آنچیزی که موجب فرو ریختن دروازه های حریف می شود نه مالکیت توپ است و نه تعدد در تبادل پاس ها، بلکه “غالبا” تیمی که بیشترین خطر را روی دروازه حریف ایجاد کند، پیروز میدان است و از این لحاظ و پس از ۳ بازی، مربی نبوده که قادر به دادن درس فوتبال به کی روش باشد. برعکس این تیم ملی ایران است که می تواند با آمار شوت به سمت دروازه، شوت در چهارچوب، کرنر، ضربات ایستگاهی نحوه “خطرناک بودن بدون خطر کردن” را به همه تیم ها بیاموزد.

منتقدین هم کم کم دارند با این فلسفه کنار می آیند، چون تیم ملی نتیجه می گیرد و ۱۲ برد متوالی در برابر تیم های آسیایی هم قدرت مانور زیادی در اختیار آنها قرار نمی دهد. می گویند تیم برای حمله فقط روی ضربات ایستگاهی حساب می کند و خبری از حرکات ترکیبی برای گل زدن نیست. خب این ضربات ایستگاهی مثل کرنر که از آسمان نازل نمی شوند و حتما حکمتی هست که ما صاحب ۱۰ کرنر می شویم و امارات چهارتا. شوت به سمت چهارچوب هم همینطور، آمار امارات در این زمینه صفر بود. به عبارتی، تیم برای برتری در این بخش از آمار، برنامه و سازماندهی دارد.

این برتری وقتی ارزش بیشتری پیدا می کند که باور کنیم اماراتی که امروز مقابل ما ایستاد قوی ترین تیم تاریخ این شیخ نشین بود. عجب تیمی دارد این مهدی علی، اولین مربی بومی امارات! آنها نظم دارند، بلدند توپ را بگردش درآورند و از فهم تاکتیکی خوبی برخوردارند و با داشتن بهترین بازیکن این تورنمنت به اسم عمر عبدالرحمان، فوتبالی در بالاترین سطح آسیا به نمایش می گذارند بطوری که اگر ژاپن، مدافع قهرمانی را شکست دهند و از گردونه رقابت ها حذف کنند به هیچ وجه شگفت زده نخواهم شد. این عجوبه چپ پای شماره ۱۰ برای بزرگترین تیم ها هم شبیه یک کابوس است.

 


یک دیدگاه در مورد “خطرناک بودن بدون خطر کردن

  1. خب واقعا هم امارات ژاپن رو حذف کرد.
    اما الان وقت اونه که با مقالات زیاد، از کیروش در مقابله این زیر آب زدنهای فوتبال باز های ایرانی اعم از مربی و متصدی و بازیکن، دفاع کرد. اگه اینهایی که اصلا نمی تونن درکی از فوتبال مدرن و به روز داشته باشن بخوان سکان هدایت تیم ملی رو در دست بگیرن، فاتحه آینده فوتبالمون خونده است.
    شما با قلم شیواتون مقالاتی آماده کنین تا ما هم در جاهای مختلف منتشر کنیم و لینک بدیم…
    مرسی

     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.