جشن خانه سینما برندگانش را شناخت

1829123

عصرایران- هفدهمین دوره جشن سینمای ایران جمعه شب با حضور اهالی سینما در عمارت مسعودیه برگزار شد و بخش های مختلف برگزیدگان خود را شناختند.

در این دوره که پس از وقفه ای چهار ساله برگزار می شد، فیلم “چند متر مکعب عشق” با کسب هشت تندیس برتر، فیلم پر افتخار دوره هفدهم لقب گرفت.

در بخش فیلم، “چند متر مکعب عشق” در رقابت با “شیار ۱۴۳″،  “قصه ها”، “در دنیای تو ساعت چند است؟” و “ماهی و گربه” توانست تندیس بهتربن فیلم را از آن خود کند.

در بخش کارگردانی، جمشید محمودی در رقابت با مجید برزگر، شهرام مکری، رخشان بنی اعتماد و صفی یزدانیان، توانست تندیس شایستگی و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی را برای فیلم “چند متر مکعب عشق” از آن خود کند.

در بخش فیلمنامه نیز جمشید محمودی که در کنار رخشان بنی اعتماد، صفی یزدانیان، فرهاد توحیدی، مهدی تراب بیگی و نرگس آبیار جزو نامزدها بود توانست تندیس بهترین فیلمنامه را برای فیلم “چند متر مکعب عشق” از آن خود کند.

در بخش تدوین، احمد مرادپور، بهرام دهقانی، سپیده عبدالوهاب، شیما منفرد و محمدرضا موئینی نامزدها بودند که تندیس بهترین تدوین به سپیده عبدالوهاب برای فیلم “چند متر مکعب عشق” تعلق گرفت.

در بخش طراحی صحنه، از بین امیر اثباتی، ایرج رامین‌فر، آبتین برقی، حجت اشتری و محسن شاه ابراهیمی، تندیس بهترین طراحی صحنه به آبتین برقی برای فیلم “چند متر مکعب عشق” تعلق گرفت.

در بخش استعداد تازه و کارگردان اول، ابراهیم ابراهیمیان، جمشید محمودی، صفی یزدانیان و هومن سیدی نامزدها بودند و سرانجام تندیس این بخش به جمشید محمودی برای فیلم “چند متر مکعب عشق” اهدا شد.

در بخش بازیگر اول مرد، از بین حامد بهداد‌، ساعد سهیلی، صابر ابر، علی مصفا‌ و لوون هفتوان، تندیس بهترین بازیگر به ساعد سهیلی برای فیلم “چند متر مکعب عشق” رسید.

در بخش بازیگر نقش مکمل مرد، از بین پیمان معادی‌، جمال اجلالی، مجید صالحی‌، محسن کیایی‌، نادر فلاح‌ و هومن برق نورد، تندیس بهترین بازیگر مکمل مرد به نادر فلاح برای فیلم “چند متر مکعب عشق” رسید.

در بخش بازیگر نقش اول زن، پانته‌آبهرام، ترانه‌علیدوستی، رویانونهالی، مریلازارعی و مهتاب‌ کرامتی نامزدها بودند که در نهایت تندیس بهترین بازیگر زن به مریلا زارعی برای فیلم “شیار ۱۴۳” رسید.

در بخش بازیگر نقش مکمل زن، باران کوثری، پانته‌آ پناهی‌ها، گلاب آدینه، گوهر خیراندیش و مهناز افشار نامزدها بودند که در نهایت تندیس به به پانته‌آ پناهی‌ها برای فیلم “گس” رسید.

در بخش فیلمبرداری، از بین علیرضا برازنده، همایون پایور و فرشاد محمدی، تندیس بهترین فیلمبردار به همایون پایور برای فیلم “در دنیای تو ساعت چند است؟” تعلق گرفت.

در بخش طراحی لباس، امیر اثباتی، ایرج رامین فر، کامیاب امین عشایری و نگار نعمتی نامزدها بودند که در نهایت تندیس بهترین طراحی لباس به ایرج رامین فر “در دنیای تو ساعت چند است؟” رسید.

در بخش موسیقی، از بین آرمان موسی‌پور، بهرام دهقانیار، علیرضا کهن دیری و کریستف رضاعی، تندیس بهترین موسیقی به کریستف رضاعی برای فیلم “ماهی و گربه” رسید.

در بخش صدابرداری، بهمن اردلان، پرویز آبنار، جهانگیر میرشکاری، مهدی صالح کرمانی و یدالله نجفی نامزدها بودند که در نهایت هیات داوران تندیس بهترین صدابرداری را به پرویز آبنار برای فیلم “ماهی و گربه” اهدا کرد.

در بخش صداگذاری، از بین امیرحسین قاسمی، آرش قاسمی، سید محمد کشفی‌ و علیرضا علویان، تندیس بهترین صداگذاری به امیرحسین قاسمی برای فیلم “در دنیای تو ساعت چند است؟” تعلق گرفت.

در بخش چهره‌پردازی، از بین سعید ملکان و مهرداد میرکیانی، تندیس بهترین چهره پردازی به سعید ملکان برای فیلم “نهنگ عنبر” رسید.

در بخش جلوه‌های بصری، امیررضا معتمدی، بهنام خاکسار، رضا میثاقی و مهدی قزلو نامزدها بودند که در نهایت تندیس بهترین جلوه‌های بصری به بهنام خاکسار برای فیلم “میهمان داریم” اهدا شد.

در بخش جلوه‌های ویژه میدانی، آرش آقابیک، حمید رسولیان و محسن روزبهانی نامزدها بودند و در نهایت تندیس این بخش به حمید رسولیان برای فیلم “نهنگ عنبر” تعلق گرفت.

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.