بوش پدر: محور شرارت خواندن ایران زیانبار بود

bloomberg-george-hw-bush-2007 750xx1827-1030-708-10

ایرنا : جرج اچ دبلیو بوش رییس جمهوری سابق آمریکا با تصریح این که مشاوران پسرش در کاخ سفید امپراطوری مستقلی بنا کرده و جرج بوش پسر را تحت کنترل خود قرار داده بودند، گفت که تاریخ نشان داده است که نامیدن ایران بعنوان بخشی از محور شرارت زیانبار بوده است.

رییس جمهوری اسبق آمریکا در گفت و گو با جون میچام نویسنده زندگی نامه خود که قرار است بزودی تحت عنوان ‘قدرت و سرنوشت’ یا ‘ ادیسه امریکایی جرج هربرت واکر بوش ‘ به بازار بیاید برای نخستین بار ‘دیک چینی’معاون ریاست جمهوری آمریکا در زمان پسرش و دانالد رامزفلد وزیر دفاع او را بشدت مورد انتقاد قرار داده است.
وی در این گفت و گو گفته است که دیک چینی عملا در درون کاخ سفید امپراطوری مستقلی برای خود بنا کرده و پسرش را با گرایش های افراطی خود تحت نفوذ شدیدی قرار داده و او را وادار به قلدری و زور گویی در جهان کرده بود.
وی درعین حال گناه قدرت گرفتن دیک چینی و دانالد رامزفلد وزیر دفاع پسرش را نشانه ضعف و نفوذ پذیری رییس جمهوری سابق آمریکا دانسته و گفته است که بسیاری از تند گویی های او قادر به حل مسائل دیپلوماتیک جهان نبوده اند.
میچام در مورد نطق سالانه ریاست جمهوری پسرش در سال ۲۰۰۲ که طی آن ایران، کره شمالی و عراق را محور شرارت خوانده بود سوال کرده و او در پاسخ گفته است که تاریخ ثابت کرده است که چنین سخنانی به نفع هیچ کس نبوده است.

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.