اسپانسرهای شوماخر در مقابل تصمیمی سخت

Formule 1 : Grand prix f1 - Italie - Monza - Essais - 09/09/2011

پرسشگر- دو برند لوکس پوشاک، به حمایت مالی خود از افسانه رقابت های اتوموبیلرانی فورمول یک خاتمه دادند. چند روز بیشتر به سالگرد حادثه اسکی که در آن میکائبل شوماخر به کما رفت نمانده و در حالی که وی در دوران دراز مدت بازپروری به سر می برد، قراردادهای مالی گرانقیمتش را با اسپانسرها از دست می دهد، Navyboot و Jet Set دو مارک پوشاک لوکس از طریق سخنگوهایشان اعلام کردند که به قراردادی که در سال ۲۰۱۰ بسته اند خاتمه می دهند. مجموع رقم این دو قرارداد مبلغی بالغ بر ۵ میلیون یورو در سال را برای خانواده اش تامین می کرد. در سال ۲۰۱۲ ثروت خانوادگی شوماخر نزدیک به ۷۰۰ میلیون یورو برآورد شده بود.
تصمیمی که این دو اسپانسر گرفته اند خیلی ساده نبود و می توان آنرا به تیغ دو لبه تعبیر کرد با بازتابی مهم از تاثیری که بر روی چهره این دو برند بر روی افکار عمومی می گذارد. از یک طرف میلیونها یورو به حساب می ریزند بدون اینکه بازگشتی داشته باشند و این با منطق تجاری کمپانی ها ناسازگار است و از طرف دیگر پشت کردن در لحظات سخت به شوماخر می تواند با واکنش منفی عموم روبرو شود.
طبق گزارش دیلی اکسپرس شرکت آب معدنی Rosbacher از چند ماه پیش قراردادش را با قهرمان ۷ دوره جهان لغو کرده است. در عین حال مطبوعات بریتانیا از قول مرسدس بنز و کارخانه DVAG اعلام کرده اند که خیال ندارند به همکاریشان پایان دهند و همچنان حامی مالی “شومی” که در منزل مسکونیش در سوئیس در حال بازپروری است باقی خواهند ماند.
ترجمه از فیگارو

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.