استقبال منتقدان از «محمد رسول‌الله (ص)» در جشنواره مونترال

montral_festival_03

مهدی پاکدل از استقبال بى سابقه ى منتقدین،مهمانان جشنواره از این فیلم خبر داد.

مهدی پاکدل در فیلم سینمایی «محمدرسول الله(ص)» نقش «ابوطالب» عموی پیامبر(ص) را بازی می‌کند. او هم اکنون همراه با تیم‌تولید فیلم سینمایی «محمدرسول‌الله(ص)» به جشنواره مونترال کانادا رفته است. آنچه می‌خوانید گزارش مهدی پاکدل از اولین نمایش فیلم سینمایی «محمدرسول‌الله(ص)» است.

سى و نهمین دوره جشنواره فیلم مونترال کانادا شب گذشته با نمایش فیلم سینمایی «محمدرسول‌الله(ص)» اثر مجید مجیدى ،بعنوان فیلم افتتاحیه،کار خود را رسماً آغاز کرد.
نمایش این فیلم با استقبال بى سابقه ى منتقدین،مهمانان و علاقه مندان جشنواره قرار گرفت. فیلم افتتاحیه این دوره جشنواره مونترال با ظرفیت کامل سالن و سپس تحسین حاضرین روبرو شد.
کارگردان و بازیگران این فیلم در حالى بر روى فرش قرمز جشنواره قرار گرفتند که تعداد اندکى از مخالفین نمایش این فیلم در نزدیکى محل برگزارى مراسم تجمعى برپا کرده بودند ،اما شدت استقبال و رضایت مندى از فیلم به حدى بود که این افراد که شعارهایى علیه مسولان جمهورى اسلامى سر میدادند،با سرافکندگى متفرق شدند.
پیش از نمایش فیلم، سرژیک لوزیک، ریس جشنواره مونترال، نخستین نمایش جهانى فیلم ” محمد رسول الله (ص)” را افتخار ماندگارى براى تاریخ این جشنواره دانست و تاکید کرد ؛ این اشتیاق با فروش کامل تمام ظرفیت نمایش هاى این فیلم اثبات شدنى ست.
در نشست خبرى رسانه هاى حاضر در جشنواره با کارگردان و بازیگران ،تمامى منتقدان و رسانه هاى حاضر به تحسین فیلم پرداختند و یک منتقد فرانسوى در نشست خبرى پیش از طرح سوالات خود گفت: آنچه ما با تماشاى این فیلم دریافت کردیم تعجب و شگفت زدگى از اسلام و از بی طرفى سینماى ایران بود،تصورى که از اکنون و با این اثر براى همیشه نگاه ها را تغییر خواهد داد.
مجید مجیدى کارگردان فیلم سینمایی «محمدرسول‌الله(ص)» در این نشست با اشاره به قرائت ها و ارائه ى تصویر نادرست از دین مبین اسلام و پیامبر (ص) گفت : اسلام،دین رحمت وپیامبر ما پیام آور اخلاق،انسانیت و مهربانى ست و آنچه در دنیاى امروز بنام اسلام توسط گروه هایى چون داعش و دولت هایى که بی رحمانه و خصمانه اسلام ستیزى میکنند نشان داده می شود، هیچ ارتباطى با واقعیت این دین رحمانى ندارد و از اینکه تاکنون جهان اسلام در معرفى شخصیت پیامبر کوتاهى کرده است، اظهار تاسف کرد.

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.